YANGIN MERDİVENİ İMALATI

heading

YANGIN MERDİVENİ İMALATI

Yangın merdivenleri doğal afetlerden zarar görmeden güvenli alana ulaşmamamızı sağlarlar. Bu hususta insan hayatı için çok önemli bir konuma sahiptirler. Ülkemizde bu bilinç geçtiğimiz yıllarda gelen yönetmelik ile oluşmaya başlamıştır. Binaların yangından korunması hakkındaki yönetmelikte yangın merdivenleri her yapı için zorunla hale getirilmiştir. Nitekim bu vaka yangın merdiveni imalatı konularını gündeme taşımıştır.

Yangın merdiveni üretimi ehliyet ve liyakat sahibi kimseler tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde geri dönüşü olmayan ağır sonuçlar oluşmaktadır. Üretimde dikkat edilmesi gereken hususlar şüphesiz kullanılan maddenin dayanıklılığı ve ateş ile olan etkileşimdir. Uzun yıllar çevre şartlarına karşı dayanıklı olmadır. Aksi takdirde küflenme, deforme olma gibi negatif özelikler görülebilir. Üstelik bu tür hasarların sonuçları yangın esnasında görülmesi facialara sebep olmaktadır.

Yangın merdivenlerinin üretiminin son aşaması test aşamasıdır. Test aşamasından başarıyla geçen ürünler montaj için uygun hale getirilirler. Mesleki eğitimini bu sektör üzerine almış donanımlı bireyler vasıtasıyla tüm hesaplamalar yapıldıktan sonra montaj yapılmaktadır. İmalatın profesyonel ellerce yapıldığı kaliteli ham maddelerin kullanıldığı firmaları tercih etmelisiniz. Aksi takdirde ekonomik kayıptan ziyade can kayıplarıyla karşılaşabilirsiniz.